05_UenDETF

Емоційне здоров’я в дитини. Як домогтися?

Нещодавно популярний психолог Рене Джейн, що спеціалізується на розвитку навичок адаптації та стресостійкості в дорослих та дітей, визначила найбільш дієві адаптивні заняття. Деякі з них всім давно знайомі, деякі – зовсім нові, але поєднує їх те, що всі вони, безумовно, працюють та відмінно допомагають дитині подолати стресові ситуації. Окрім того, цей список настільки універсальний, що будь-які батьки знайдуть в ньому те, що підійде саме їхній малечі.

Стрибки

Аби випустити пару, можна влаштувати змагання зі стрибків – у висоту, в довжину, на швидкість. Також підійде скакалка, або гра в «класики».

Пробіжка

Давно відомо, що біг знімає стрес навіть краще, ніж похід до психолога. Десяти хвилинна пробіжка не тільки підійме настрій дитині, але й збереже його стресостійкість на декілька годин.

Музика

Музика впливає на настрій, якість сну, рівень стресу та тривоги. Оскільки музичний смак – річ індивідуальна, можна проекспериментувати зі стилями, аби виявити, яка саме музика впливає на дитину найбільш позитивно.

Танці

Якщо додати до прослуховування музики ще й компонент фізичної активності, ефект буде просто неперевершеним. Влаштуйте сімейну танцювальну вечірку та подивіться, як буде змінюватись настрій малечі.

Пісні

Доведено, що спів вголос, навіть не дуже талановитий, провокує вироблення ендорфінів – а це, в свою чергу, приносить відчуття задоволення та спокою.

Дихання животом

В стресовій ситуації майже всі ми дихаємо не правильно. Запропонуйте дитині уявити, що її живіт – ще кулька. Хай малеча зробить глибокий вдих, аби «надути» кульку, видих – аби здути. Ефект помітний вже на п’ятий вдих-видих.

Малювання

Малювання не тільки відволікає від причини роздратування, але й розвиває стійкість до стресу в цілому. Наразі існує безліч матеріалів для малювання – починаючи від інтерактивних дошок, до фломастерів, якими можна малювати на дзеркалі.

Ковток води

Зневоднення безпосередньо пов’язано зі зниженням розумової діяльності. Хай дитина повільно вип’є склянку прохолодної води – ви побачите, який заспокійливий ефект ця процедура чинить на нервову систему.