Оскароносні мультфільми Disney. Частина 1.

anita 11.07.2018 Комментариев нет 1675 все, легендарная классика, развлечения, чи знали ви?,
Чи знаєте ви, які з ваших улюблених діснеївських стрічок були відзначені премією Оскар та в якій саме номінації?

«Оскар» - премію Американської академії кінематографічних мистецтв та наук – було створено ще в 1929 році.  Цю нагороду було задумано головою американської кіностудії «Metro-Goldwyn-Mayer» Луїсом Бартом Майєром для заохочення діячів кіно, які зробили значний внесок в кінематограф США і його розвиток. Номінація «За кращій анімаційний короткометражний фільм» з’явилася в 1932 році, а ось премія за повнометражні анімаційні фільми – лишень через 70 років. Проте, за довгий час існування премії деякі мультфільми отримали престижну нагороду і в інших номінаціях.

Тож, які з анімаційних картин Діснея булиудостоєні «Оскару»?

«Старий млин» (1938 рік)

Перемога в номінації «Кращий анімаційний короткометражний фільм».

Цей короткометражний фільм внесений до списку 50 найкращих мультфільмів в історії. Тут вперше застосували диснеївську розробку – багатопланову камеру, а також використовували складне освітлення, тривимірне обертання деталізованих об'єктів, колірні ефекти і ін. Режисер – Вілфред Джексон.

«Вінні-Пух і день турбот» (1968 рік)

Перемога в номінації «Кращий короткометражний сюжет і мультиплікація».

Це другий короткий мультфільм студії про Вінні-Пуха, Крістофера Робіна та інших героїв книг Алана Александра Мілна. Стрічка була створена як бонус до фільму «Кінь в сірому фланелевому піджаку».  Режисер – Вольфган Райтерман.

«Русалонька» (1989 рік)

Перемога в номінаціях «Краща пісня» та «Кращий саундтрек».

Зворушлива історія за мотивами твору Ганса Крістіана Андерсена – про мрійливу та непосидючу русалоньку Аріель. Виробництво фільму було розпочато ще в 1930 році, але стрічка побачила світ лишень через 60 років.  Режисери – Рон Клементс та Джон Маскер.

«Красуня і чудовисько» (1990 рік)

Перемога в номінаціях «Найкраща музика до фільму» та «Найкраща пісня в фільмі».

Ніжна казка про хоробру дівчину Бель та зачарованого принца-чудовиська, про надію та відданість, сміливість та любов, яка долає будь-які перешкоди. Фільм занесений до списку найкращих американських фільмів-мюзиклів за версією Американського інституту кіномистецтва. Режисери – Гарі Труздейл та Кірк Уайз.

«Аладін» (1992 рік).

Перемога в номінаціях «Краща пісня» та «Кращий саундтрек».

Захоплююча історія, сповнена пригод та кохання, сюжет якої базується на казці про Аладіна та чарівну лампу зі збірки "Казок тисячі й однієї ночі". Мультфільм з'явився в розпал періоду, який отримав назву «Діснеївський ренесанс», та став найуспішнішим фільмом 1992 року. Режисери – Рон Клементс та Джон Маскер.

«Король Лев» (1994 рік).

Перемога в номінаціях – «Краща пісня» та «Кращий саундтрек».

Прониклива та зворушлива історія про шлях дорослішання, про втрати та знахідки, про біль, любов та справжню дружбу. Нікого з тих, хто бачив цю стрічку, не залишила байдужим доля маленького левеняти Сімби та його батька Муфаси. Режисери – Роджер Аллерс та Роб Мінкофф.