Веселі рими: розвиваймо фантазію та словесну творчість.

anita 07.08.2017 Комментариев нет 6257 все, игры, корисне, полезные советы, развлечения, чи знали ви?,
У віці чотирьох-п’яти років діти починають звертати увагу на ритміку мови, помічати, що багато слів римуються одне з одним. Мовні ігри, особливо ігри в рими, поповнюють активний словниковий запас дитини та сприяють розвитку зв’язного, образного мовлення.

Доречні рими

Візьміть склянку та приготуйте різнокольорові фішки (шматочки кольорового паперу), аби в кожного з гравців були фішки певного кольору. Разом із дитиною оберіть якусь тему, наприклад «природа». Кожен, хто придумає риму в межах обраної теми (пташка – мурашка, равлик – журавлик, ялинка – рослинка і т. д.), кладе фішку свого кольору до склянки. Перемагає той, чиїх фішок в склянці буде більше.

Розвідники

Візьміть м’яч або книгу, це буде «таємний пакет». Передаючи цей «пакет» своєму напарникові розвіднику, ви маєте назвати «пароль» (якесь просте слово), а напарник має дати римований відгук на цей пароль. Потім дитина вигадує власний пароль, а ви – риму-відгук до нього. Ускладнити гру можна, обмеживши час для вигадування відгуку, наприклад – доки ви або дитина дорахуєте до п’яти.

Римки-картинки

Візьміть книгу з ілюстраціями, обирайте картинки та вигадуйте рими до них. Ускладнити гру можна так: ви вигадуєте риму до якоїсь картини та називаєте її дитині, а дитина має здогадатися, до якої саме картини підходить ця рима.

Рими, які зроблені власноруч

Запропонуйте дитині виліпити рими з пластиліну. Як? Дуже просто! Дитина вигадує два слова, що римуються (наприклад – мишка-шишка), не називаючи їх, а потім ліпить з пластиліну мишку і шишку, а ви маєте вгадати, що це за рима.

Дописати віршик

Візьміть книгу з простими дитячими віршами, та прочитайте дитині, запропонувавши вгадати або вигадати, яким має буди останнє слово в рядку. Наприклад:

У неї сіра…( шубка),

Маленькі гострі….( зубки),

Втікає геть від…( кішки),

Хитра, сіра….( мишка).

Розвивайтеся разом із римою, і в вашого малюка ніколи не буде проблем з багатою образною мовою!