Disney-Cartoons-Mickey-Mouse-With-Friends-Wallpapers121

Чи потрібні хлопчикам принцеси?

Часом мами хлопчиків з обуренням відкидають так звані «дівчачі» казочки, вважаючи, що справжнього чоловіка можна виховати лише на «серйозній» чоловічій літературі. Чи насправді хлопчикам не потрібні казки про принцес? А може зовсім навпаки?

 

Щоб надати вичерпну відповідь на це питання, треба звернутися до коренів проблеми.  Що є основним критерієм розділення казок на дівчачі та хлоп’ячі? Очевидно, що це головний герой.

 

У творах для хлопчиків головний герой завжди виступає у вигляді персонажа чоловічої статі. Зовсім необов’язково, аби це була людина, в якості персонажа може бути описаний хто завгодно, але – чоловічої статі. У таких казках завжди піднімаються теми боротьби добра та зла, теми перемоги, розповідається про базові принципи чоловічого начала. Велика частина творів ілюструє, яким має бути справжній чоловік, прославляючи відвагу, сміливість, уміння постояти за себе і захистити свою пані. Крім того, хлопцям подають можливу типологію ворогів та способи боротьби із ними – в якій ситуації доречно буде використати силу і відвагу, в якій – розум та кмітливість.

 

Казки для дівчаток мають свої особливості та свої принципові відміни від хлоп’ячих. Але чи означає це, що хлопцям не треба їх читати? Навпаки!

Якщо «хлоп’ячі» казки формують у маленького читача образ справжнього чоловіка, то «Попелюшка», «Білосніжка», «Рапунцель» та інші типово «дівчачі» казки формують у хлопчика образ дівчини та жінки – майбутньої подруги та дружини. Тож хлопець не тільки бачить, якою має бути справжня жінка – ніжною, доброю, працьовитою, дбайливою або веселою – він сам вчиться бути справжнім лицарем, аби здобути руку омріяної дівчини. Окрім того, основною темою будь-якої дівчачої казки є кохання, адже кохання вважається базовим принципом жіночого начала. Таким чином, читаючи такі казки, хлопець відкриває для себе світ почуттів – його барвистість та глибину.

 

Психологи рекомендують не тільки час від часу читати хлопцям дівчачі книжки, але й взагалі відмовитися від розділу дитячої літератури за статевою ознакою, адже неможливо виховувати в хлопці тільки певний «набір» якостей, які притаманні, на розсуд батьків, справжньому чоловіку. Наслідком цього може стати не тільки погана емоційна диференціація почуттів і цінностей у дитини, а навіть психологічна інверсія.

Тож читайте хлопцям про принцес – вони їм необхідні не менш, ніж принци. Пам’ятайте, що уява дитини з образних, багатошарових казок бере для себе як раз ту цеглу, з якої і закладається фундамент кращих якостей характеру.