День дурня або блазня? Що за свято – 1 квітня?

anita 31.03.2018 Комментариев нет 1816 все, корисне, развлечения, чи знали ви?,
День Сміху, який відмічають 1 квітня – свято міжнародне. В цей день зазвичай розігрують рідних, друзів і просто знайомих, або жартують над ними. Яка ж історія цього дивного свята?

Сьогодні, на жаль, неможливо точно сказати, яка країна стала батьківщиною Дня Сміху. Однак згадки про святкування Дня дурня з незапам'ятних часів існують по всьому світу. Наприклад – ще в Древньому Римі існувало свято дурних на честь божества Сміху, тільки святкували його в середині лютого. В стародавній Індії 31 березня святкували День жартів. А ось Ісландські саги свідчать, що звичай обманювати 1 квітня було запроваджено богами на згадку про Скад, дочку Тіасса. У язичницькій Русі 1 квітня відзначався як День пробудження Домового. Вважалося, що Домовик впадав на зиму в сплячку, як багато лісових духів і звірів. 1 квітня люди жартували, веселилися, сміялися, зустрічаючи Домового зі сплячки, вбиралися в безглуздий одяг, розігрували один одного та «клеїли дурня».

Існує ще й така версія: в середні віки Новий рік відзначався в кінці березня – новорічний тиждень починався 25 березня, а закінчувалася якраз 1 квітня. В середині XVI століття король Карл IX реформував у Франції календар, перенісши Новий рік на 1 січня, але багато хто продовжував святкувати 1 квітня. Людей, які підносили в цей день один одному подарунки, називали квітневими дурнями. У 18 столітті це веселе свято стало широко відомим і популярним. Англійці, шотландці та французи розповсюдили його в своїх американських колоніях.

У наш час День Сміху відмічають майже в усіх країнах. В Шотландії цей день називають Днем зозулі, а тих, кого вдалося обдурити – роззявами. В Англії жарти та розіграші доречні лишень в першу половину дня – вважається, що можна втратити вдачу, якщо обдурити чи розіграти когось після обіду. А осі в Німеччині 1 квітня взагалі вважається днем нещасливим. Німці вірять, що той, хто народився в цей день не буде мати вдачі. У Франції тих, хто вірить першоквітневим жартам, називають ''Квітневої рибою '' за аналогією з молодою квітневої рибою, яку дуже легко зловити. Одним з поширених жартів є приклеювання до спини людини паперової рибки.

Найвідоміші першоквітневі розіграші вже класифіковані в список 100 першоквітневих жартів всіх часів, серед яких: падіння Пізанської вежі, фоторепортаж про літаючих пінгвінів, приземлення НЛО в Лондоні, перехід на десяткову систему вимірювання часу, зміна числа Пі з 3.14 на 3.0 та інші.