rabstol_net_big_hero_6_02

Ігри для розумних.

Розвиток креативності та творчих здібностей в дитини – справа, яка потребує багато батьківського часу, сил та праці, та в результаті завжди дає чудові плоди. Аби полегшити цю непросту задачу, ми зібрали для вас цікаві ігри та вправи для розвитку гнучкого розуму, пам’яті та швидкості мислення.

Все навиворіт

Промовляйте слова, а малечі запропонуйте відповідати навпаки, наприклад «великий – маленький». Пари слів можуть бути будь-якими: «білий – чорний», «важкий – легкий», «твердий – м’який», «сильний – слабкий», тощо. Коли дитина трохи освоїться, запропонуйте їй розповісти про себе або про свої іграшки, змінюючи правильні слова на їхню протилежність, наприклад «Це маленький песик» – «Це велика кішка».

Порівняння

Оберіть пару предметів або понять. Переконайтеся, що дитина уявляє собі, про що йде мова. Запитайте: «Ти бачив равлика? А коника?» Потім запропонуйте їх порівняти. Задавайте навідні питання – «Чим саме вони схожі? Чим відрізняються?» Використовуйте такі, наприклад, пари слів – «чай та сік», «стіл та стілець», «книга та зошит», «свічка та лампа», та ін..

Хто ким стане

Називайте предмети та явища, та запропонуйте малечі розповісти, як вони зміняться, ким або чим стануть згодом: яйце, зернятко, гусениця, ікринка, залізо, борошно, літо, курча, жолудь, цеглини, тканина, тощо.

Небувальщина

Розкажіть дитині історію, та додайте до розповіді декілька не справжніх фактів. Наприклад – «Вчора я прийшов на річку порибалити. Тільки-но дістав вудочку, бачу – по небі ведмеді летять. Ну, думаю, напевно дощ піде, треба додому збиратися. Аж тут з лісу вибігає величезна рибина та як закричить на мене. Я злякався, вудочку впустив та втік». Дитина має помітити небувальщини, та пояснити, чому це неможливо.

Відгадайка

Запропонуйте дитині вгадати предмет або тварину за описом. Наприклад – «Це фрукт. Він круглий, помаранчевий та солодкий, має шкірку, яку треба зняти перед тим, як їсти». Дитина має відповісти – «Апельсин». Або «Це тварина. Вона маленька, має чотири лапки та голки». Дитина відповідає – «Їжак». І так далі.

Всі ці ігри та вправи стимулюють мозкову активність, позитивно впливають на вміння концентруватися, помічати деталі та творчо мислити.