Shame of you. Наука делікатного покарання.

anita 10.07.2017 Комментариев нет 1481 все, корисне, психология, чи знали ви?,
Виховати зрілу та самодостатню людину, жодного разу не покаравши дитини, це, мабуть, ідея з розряду фантастичних. Психологи стверджують, що покарання є невід’ємною частиною виховання, проігнорувати яку ще не вдалося жодним батькам. Але як карати правильно, не задаючи дитині психологічної травми?

Взагалі, тема покарань є одною з вічних тем педагогіки. Сьогодні вона актуальна як ніколи, адже багато батьків, збиті з пантелику розмовами про «партнерських» відносинах з дитиною і про неприпустимість насильства, побоюються карати дітей. А коли приходять до тями, дитина вже розпещена, і впоратися з її непослухом і грубістю буває непросто.

Але, якщо припустити, що покарання необхідне, то чому ми часто робимо помилки в цьому питанні? Чому діти виростають і пригадують нам те, як ми накричали на них при сторонніх, або поставили до кута  без вагомої причини?

Адже сенс покарання - в його ефективності. У тому, щоб дитина більше не захотіла робити проступок, і, головне, дійсно розуміла, що це погано. Багато дітей не роблять чого-небудь в присутності батьків тільки тому, що бояться бути спійманими, покараними. А не тому, що усвідомлюють неблагородність своїх намірів.

Ось декілька простих, але ефективних правил, яких треба дотримуватись, розглядаючи проступок, який вчинила дитина.

-          Спробуйте впоратися з емоціями. Розберіться в ситуації досконально. Чи справді ваша дитина винна? І якщо так, яка її частка провини?

-         Ніколи не карайте дитину просто тому, що в вас поганий настій.

-         Ніколи не відходьте від власних правил. Якщо ви вважаєте якусь поведінку чада неприпустимою (наприклад, грубити старшим), то сваріть за це завжди. Для формування психіки маленької людини дуже шкідливо, коли за один і той же вчинок його то карають, то ні.

-         Не лякайте дітей покаранням. Страх перед покарання тільки сприяє розвитку виверткості (як зробити так, щоб ніхто не помітив і не вилаяв?)

-         Перш ніж покарати, завжди пояснюйте малечі, чому ви змушені це робити. Що вам не сподобалося? Що дитина зробила не так? Чому це погано? І як треба було б вчинити?

-         Слово – це найкраща зброя, яка в вас є. Будьте терплячі в процесі виховання, а головне – любіть  дитину з усіма її помилками і промахами.