kartinki-mikki-mausa

Що ви знаєте про Міккі?

18 листопада найславетнішому мишеняті світу виповниться рівно 90 років! Пропонуємо згадати все цікаве, що ми знаємо про Міккі Мауса та його яскраву творчу біографію.

Важко знайти людину, яка б ніколи не чула про неперевершеного Міккі, адже він не тільки з’являється в мультиплікаційних фільмах компанії «Дісней», а й є символом американської культури взагалі – на одному рівні з Суперменом, «кока-колою» та клоуном Рональдом Макдональдом. Кумедне мишеня вперше з’явилося на великих екранах у 1928 році в мультиплікаційному фільмі «Пароходик Віллі», який транслювався в нью-йоркському кінотеатрі. Міккі був створений як заміна популярному кролику Освальду, права на якого Дісней втратив через необачність. Було необхідно створити яскравого, смішного, веселого персонажа, який би міг затьмарити славу Освальда. А ось своїм ім’ям знамените мишеня зобов’язано дружині Діснея Лілліан – саме вона наполягла на ньому, адже Уолт планував назвати героя Мортімером.

У 1929 році Міккі отримав атрибут, який став його відмінною рисою – «фірмові» білі рукавички, хоча спочатку вони були вигадані для того, щоб руки мишеняти контрастували з його тілом, адже перші мультфільми про Міккі Мауса були чорно-білими.

За своє довге життя Міккі встиг прославитися по всьому світу, стати першим анімаційним персонажем, який отримав власну зірку на Алеї Слави в Голівуді, заробити купу грошей та потрапити до безлічі кумедних історій. Всього існує  21 короткометражний фільми за участю Міккі Мауса. Також цей герой «знімався» у серіалах, наприклад, в «Клубі Міккі Мауса», «Мишачому будинку» та інших багатосерійних мультфільмах.

Уолт Дісней навіть переніс свого улюбленця до повного метру. У 1940 році вийшов фільм «Фантазія», який став найбільш сміливою задумкою Діснея: в стрічці був використаний новий стереозвук «фантасаунд», а сюжет, де головний герой виступав в образі учня чарівника, нагадував абстракцію та авангард.

Персонаж побічно зустрічається в таких культових стрічках компанії як «Русалонька», «Пітер Пен», «Король Лев» та інших. Причому символ помітить тільки найуважніший глядач: в «Білосніжці» його утворюють мильні бульбашки, а в «Рятувальниках» на стіні висить годинник із зображенням героя.

І на останок ще декілька цікавих фактів про Міккі:

–         Батьків Мауса звуть Макс і Мері. Також в нього є сестри і брати.

–         При повороті голови вуха Міккі Мауса залишаються в одному і тому ж положенні. Це особливість бренду.

–         $ 2500 – ціна перших двох фільмів про Міккі Мауса.

–         За сценарієм Міккі Маусу 32 роки.

–         Найперше слово мишеняти – «хот-дог».

–         Повне ім’я Мінні, подруги Міккі Мауса – Мінерва.